آموزش سئو مبتدی
۱۲ دی

آموزش سئو مبتدی از 0 تا 100

آموزش سئو مبتدی چیست و چه فایده ایی دارد؟ آیا لازم هست تا آموزش سئو ببینیم؟ امروزه نیم بیشتر کسب و کار ها به سمت اینترنتی شدن رفته و اینترنت بستری را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید کسب و کار خود را گسترش دهید و یا استارت آپ خود را راه اندازی نماید و بسیار موفق شوید. اما لازمه این کار داشتن سایت می باشد. و برای به نمایش گذاشتن سایت لازم به سئو یا seo می باشد. حالا سئو چیست؟ نگران نباشید… من ملیکا مافی قصد دارم تا در این مقاله به طور کامل در رابطه با سئو صحبت کنم. اگر ابتدای راه هستی این مقاله بهت کمک میکنه پس با من و این آموزش سئو مبتدی همراه باش …

فهرست مطالب

سئو (SEO) یا بهینه سازی سایت چیست؟

در ابتدای شروع آموزش سئو مبتدی لازم است تا با تعریف و معنای سئو آشنا شویم. شاید این اولین سوال در ذهنی کسی که تا به حال با سئو آشنایی نداشته باشد بوجود بیاید که SEO چیست؟ مهم تر از پاسخ به این سوال بهتر است به این نکته اشاره کنیم که نباید SEO را «سئو» تلفظ کنیم زیرا SEO گرفته شده از کلمات Search Engine Optimization است و در زبان انگلیسی کلماتی که اختصار میشوند باید به صورت جدا جدا تلفظ گردد و تلفظ صحیح آن «اس . ای . او» میباشد و فقط جهت آسانی در کار «سئو» تلفظ میگردد. حال بهتر است به جواب سوال سئو چیست بپردازیم.

فرآیند سئو

فرآیند سئو

تعریف سئو SEO :

سئو یک فرایند تقریبا وقتگیر و یک علم وسیع میباشد که دائم جزئیات آن در حال تغییر است، سئو سایت شما را با موتورهای جستجو دوست میکند تا آنها سایت شما را در صفحات اول برای کاربران جستجوگر خود نمایش دهد که در نتیجه شما بازدیدهای کاملا رایگان، اصلی و طبیعی دریافت کنید.

تاریخچه سئو :

همانطور که سئو برپایه موتورهای جستجو استوار است پس تاریخچه آن برمیگردد به زمانی که موتورهای جستجو روی کار آمده بودند؛ سئو تقریبا در اواسط دهه ۱۹۹۰ میلادی توسط مدیران سایتها بوجود آمد.

سئو چه سودهای میتواند داشته باشد؟

از آنجایی که موتورهای جستجو ۸۵% (و در بعضی از سایتها بیشتر) از بازدید واقعی و طبیعی سایت شما را تشکیل میدهد بهینه سازی یا سئو سایت میتواند سودهای ذیل را به شما و سایت شما برساند:

  • سئو به شما کمک میکند که بازدید کننده بیشتری برای سایت خود جذب کنید.
  • سئو به شما کمک میکند که با آمار و بازدید بالا توسط تبلیغ پول زیادی بدست بیاورید.
  • سئو به شما کمک میکند که شهرت و اعتبار را برای خود و سایت خود کسب کنید.
  • سئو به شما کمک میکند که سایتتان را با موتورهای جستجو دگرگون کنید.
  • سئو به شما کمک میکند که تجارت الکترونیکی (اینترنتی) خود را رونق بخشید.

برای روشن شدن قضیه به مثال زیر دقت کنید:
فرض کنید شما سایتی دارید که در آن به فروش انواع و اقسام لپ تاپ های مختلف میپردازید، در لیست لپ تاپ های شما برند ایسوس و یا مدل Asus N56-vm نیز وجود دارد، اگر کاربران قصد خرید این لپ تاپ را داشته باشند کلمات نظیر:

خرید لپ تاپ ایسوس
سایت فروش لپ تاپ ایسوس
قیمت لپ تاپ ایسوس
مشخصات لپ تاپ ایسوس N56
خرید Asus-N56

و صدهای کلمه دیگر را که به اصطلاح Query میگویند را جستجو میکنند، آیا سایت شما در لیست پیشنهاد های اول موتور جستجو قرار دارد؟ آیا سایت شما در صفحه اول قرار دارد؟ اگر جواب بله هست باید خوشحال باشید که موتورهای جستجو با سایت شما رفیق هست و سایت شما برای موتورهای جستجو بهینه شده است، و اگر جواب خیر است بهتر است به فکر بهینه سازی سایت خود برای موتورهای جستجو باشید تا با اینکار در صفحه اول موتورهای جستجو قرار بگیرید، بازدید بیشتری داشته باشید و در نتیجه فروش بیشتری داشته باشید.

انواع سئو :

بهینه سازی سایت به سه روش سفید و سیاه و خاکستری صورت میگیرد:

  1. سئو کلاه سفید
  2. سئو کلاه سیاه
  3. سئو کلاه خاکستری

1- SEO Whit Hat – سئو کلاه سفید :

سئو کلاه سفید، بهترین و پراستفاده ترین نوع بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو است که توسط مدیران سایتها استفاده میشود، بهینه سازی سایت با استفاده از این نوع روش توصیه میگردد زیرا استفاده از این روش نه تنها به سایت شما ضربه نمیزد بلکه یک روش کاملا درست و استاندارد برای موتورهای جستجو میباشد و موتورهای جستجو نیز،این روش را تاکید میکنند.

۲ – SEO Black Hat – سئو کلاه سیاه :

سئو کلاه سیاه نوعی از بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو میباشد که با فریب دادن و سر پیچی از قوانین آنها و سایتی که برای کاربران مفید نیست به صورت کاذب با موتورهای جستجو دوست کنند و بازدید بیشتری از آنها دریافت کنند!

تذکر : این نوع سئو هرگز توصیه نمیگردد! زیرا موتورهای جستجو دائم در تلاش هستند تا وبسایت هایی را که از نوع بد و سیاه بهینه سازی شده باشند شناسایی کرده و جریمه سازند،اغلبا سایتهایی که از این روش برای بهینه سازی سایت خود استفاده میکنند شناخته شده و جریمه میشوند.

3 – SEO gray Hat – سئو کلاه خاکستری :

 

 

آموزش سئو مبتدی آسان

آموزش سئو مبتدی آسان

 

 

آموزش سئو سایت pdf / آموزش مقدماتی سئو

Rate this post

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.